Renault Clio SportTrochę trzeba było czekać, ale w końcu jest dawno temu obiecana galeria z Ranault Clio Sport. Tak jak z Civiciem Rafała, tak i z Clio wyczarowaliśmy kilka rigshotsów 🙂
Ponieważ własne auto najlepiej potrafi opisać jego właściciel, dlatego zachęcam Was do przeczytania kilku zdań od Jarka:

Po sprzedaży czarnego słonecznika, postanowiłem że najbliższe 2-3 lata będą okresem „buforowym” mojej przygody z motoryzacją. Kompletna seria – tylko to chodziło mi po głowie od najbliższych 2 miesięcy. Oczywiście „seryjny samochód” nie jest równoznaczne z „nudny samochód” tak więc rozpocząłem poszukiwania auta, które od dłuższego czasu chodziło mi po głowie – Renaulsport Clio 182.

Renault Clio Sport #6


Okrzyknięty przez EVO magazine mianem „The best hot hatch ever built” stanął przed bardzo trudnym zadaniem – sprostać oczekiwaniom miłośnika JDM. Z racji, że preferuję wybitnie ascetyczny styl i największą uwagę przywiązuję do właściwości jezdnych, szukałem porównań z modelami, które już dobrze znałem, głównie z Hondą Civic EP3 i Integrą Type R DC2, które bez żadnych wątpliwości zasłużyły sobie na dobre opinie. Wpisałem w wyszukiwarkę ogłoszeń hasło „Clio sport” i moim oczom ukazało się tylko jedno 182. Szybki telefon, oględziny i po kilku godzinach byłem już posiadaczem „Black gold 182”. Samochód ten, to wersja pierwotnie przeznaczona na rynek Szwajcarski. Stąd ma bardzo bogate wyposażenie obejmujące między innymi: nawigację satelitarną, czujnik deszczu, czujnik zmroku.

Renault Clio Sport #13

Pierwsza modyfikacja, która oczywiście miała być jedyną, wydarzyła się „przy okazji”. Z racji, że układ hamulcowy wymagał wymiany elementów eksploatacyjnych typu tacze, klocki oraz płyn, postanowiłem że warto wymienić również przewody. Wybór padł na goodridge w stalowym oplocie. W takiej, prawie seryjnej, specyfikacji wytrwałem cały rok.

Renault Clio Sport #2

Przyszła wiosna, śniegi stopniały, kurtki zimowe wylądowały głęboko w szafie, a w mojej głowie zrodził się pomysł odświeżenia felg. Chciałem zrobić to profesjonalnie z zachowaniem oryginalnego koloru z palety Renault, jednak po przekalkulowaniu kosztu przedsięwzięcia okazało się to nieopłacalne. Postanowiłem, że odwiedzę ASO w celu zorientowania się w koszcie zakupu nowych felg. Zaopatrzony we wszystkie potrzebne mi numery katalogowe udałem się do działu części zamiennych. Ku mojemu zdziwieniu oryginalne Speedline Turini 2120 16’ z Clio Sport Cup były dostępne od ręki i to w bardzo dobrej cenie. Nie zastanawiając się długo, zamówiłem komplet i po tygodniu były już na aucie.
Po około miesiącu przeglądania brytyjskiego forum Cliosport.net pomyślałem, że warto było by rozejrzeć się za spoilerem od wersji Trophy/V6. Niestety zagraniczne serwisy aukcyjne świeciły pustkami, więc zaopatrzony w numery katalogowe znowu udałem się do ASO. Także tym razem okazało się, że cena kompletnego zestawu z Dieppe jest bardzo atrakcyjna.

Renault Clio Sport #14

Tydzień później spoiler był już zamontowany i właśnie w tym momencie pomyślałem sobie – to jest to, jeszcze tylko… dokładka przedniego zderzaka i kończymy modyfikacje 🙂 I w tym wypadku z pomocą przyszli koledzy z zagranicznego forum. Pewien klubowicz, pracujący w ASO Skody zauważył, że przednia dokładka zderzaka jest prawie identyczna jak ta z Renaulsport i w dodatku kosztuje 50pln zamiast 800pln. Pomyślałem – warto spróbować! Kupiłem dokładkę ze Skody i ku mojemu zdziwieniu, rzeczywiście pasowała prawie idealnie. Montaż zajął mi około godziny czasu i trzeba przyznać, że było to najlepiej wydane 50pln od momentu kiedy posiadam Clio. Przód stał się wyraźnie masywniejszy i agresywniejszy.

Na tym kończy się lista modyfikacji dokonanych do momentu wykonania tej sesji. Dalsze zmiany są bardziej radykalne i obejmują głównie układ jezdny samochodu.
Tak więc w niedługim czasie potrzebna będzie aktualizacja zdjęć 🙂

Mogę potwierdzić to co na końcu napisał Jarek – jesteśmy już wstępnie umówieni na dogrywkę i odświeżenie opublikowanej galerii 🙂

Tags: , , , , , , ,

Leave a Comment

Read previous post:
Lamborghini Gallardo SE

W poprzednim newsie wspominaliśmy, że trwają prace nad klipem z Audi S4, nawet pojawiła się jego zapowiedź. Dziś pragniemy uzupełnić...

Close