Acura Integra DB7Kilkanaście dni temu spotkaliśmy się z Jakoobem w celu zrobienia zdjęć jego najnowszego projektu – Acura Integra DB7. Poniżej przeczytacie o jego pasji do produktów japońskich inżynierów oraz obejrzycie kilkanaście zdjęć. Przy okazji wspomnę, że Jakoob na codzień zajmuje się rowerami i spod jego ręki wychodzą w pełni customowe cacka na 2 kołach.

Przygoda z marką HONDA zaczęła się dość dawno, właściwie już od ponad 10 lat przemieszczam się Hondami.

Na samym początku był Civic 5 generacji, który to sporym zbiegiem okoliczności został zakupiony w czasach, gdy na takie samochody było spore zapotrzebowanie, a “dobre” auta skupowane były niemal natychmiast. Był to samochód z czterema drzwiami w kolorze szarym.

Acura Integra DB7 #1

Po niedługim czasie przed garażem pojawiła się inna wersja Hondy Civic, mianowicie 5 generacja, ale w wersji coupe. Do zakupu skłoniły ponadczasowa linia samochodu oraz spory bagażnik. Była to wersja na rynek USA :), w kolorze zielonym. Przez cały ten okres studiowałem opisy, fora oraz zdjęcia ze świata, podglądałem czym “bawią się” Amerykanie i Japończycy. W międzyczasie zmieniłem zielone coupe na fioletowe, a po 3 latach auto zostało sprzedane.

Acura Integra DB7 #3

Chwila przerwy, jakieś 2 lata, i jechałem odebrać Integrę, pierwszą w wersji USA. Był to sedan z roku ’92, dokładnie model Acura Integra DB1 z silnikiem 1.8. W głowie od zawsze kołatał się pomysł na zakup Hondy Integry Type R – ITR – sportowy, seryjny samochód o wspaniałych właściwościach jezdnych, genialnym silniku i niespotykanym wyglądzie. ITR to wersja 3 drzwiowa, jednak występowała też wersja 4 drzwiowa, właśnie jako Acura Integra. Do tego samochód występował w różnych wersjach silnikowych i z różnym wyposażeniem. Z uwagi na prowadzoną działalność, po 2 latach postanowiłem go sprzedać. Samochód poszedł w dobre ręce, a nowy właściciel zadbał o nowy lakier i dalej dopieszczał autko. Przez około rok pozbywałem się nagromadzonych przez lata części do Hondy, bo w międzyczasie zapadła decyzja o kupnie samochodu terenowego. Tak też się stało. Spory pick up bardzo pomaga w pracy.

Acura Integra DB7 #8

Wracając do sedna, marzenia o samochodzie ze śmiesznymi, czterema okrągłymi lampami z przodu, z drzwiami bez ramek…w kolorze czerwonym??? Tego nie przewidziałem. Jeszcze kilka miesięcy temu nie pomyślałbym, że będę poruszał się czerwonym samochodem…a jednak. Pewnej niedzieli, wróciłem z treningu rowerowego, od niechcenia usiadłem przy komputerze. Klikając przez aukcje allegro, sprawdziłem zakładkę “honda integra” i ku mojemu zdziwieniu było tam aż 21 wystawionych samochodów. Jednym z nich była moja obecna Acura Integra z roku ’95-go. Były właściciel codziennie dojeżdżał tym samochodem do pracy, odwoził dzieci do szkoły … samochód odziedziczony w spadku po rodzicach, w Polsce właściwie w jednej rodzinie. Trafił do naszego kraju z USA, a wyprodukowany był w Japonii. Jak przystało na rynek amerykański, Integra wyposażona jest w klimatyzację oraz pełny pakiet elektryczny, a świecące na pomarańczowo obrysówki w przednim zderzaku odróżniają auto spośród innych na drodze. Wracając do samej historii zakupu, właściwie po 30 min od znalezienia ogłoszenia znalazłem się w miejscowości gdzie stała Acura, a po 2 godzinach od jego znalezienia wracałem już do domu nowym nabytkiem.

Acura Integra DB7 #11

Od czasu zakupu samochód przeszedł kilka zmian, mycie, pranie tapicerki, lakierowanie kilku elementów, włącznie z polerowaniem całej karoserii. W środku zagościły nowe fotele Sparco, skórzana kierownica momo, podłokietnik został obszyty nowa skóra, a dźwignia zmiany biegów zamieniona na tą z modelu mocniejszego, czyli itr. Auto otrzymało pełne, nowe hamulce, zawieszenie gwintowane firmy kw, układ wydechowy dedykowany do itr, firmy magnaflow oraz felgi aluminiowe firmy oz.

Poniżej wyniki z pierwszej sesji, a kolejna pewnie już niedługo.

Tags: , , , , ,

Leave a Comment

Read previous post:
Zapowiedź Acura Integra DB7

W przygotowaniu kolejny wpis. Tym razem będziecie mieć okazję oglądać Acura Integra DB7 '95, której szczęśliwym posiadaczem jest Jakub.  

Close